Have a fun!

Ucz się w pięknych miejscach

Najlepiej nam się udaje to, co sprawia przyjemność. Jeżeli więc zależy nam na nauczeniu się języka obcego, to zróbmy wszystko, by tę naukę polubić. Jednym ze sposobów na to, by z nauką języka mieć miłe skojarzenia są wakacyjne kursy językowe. Organizowane są często w bardzo atrakcyjnych miejscach, jak na przykład Londyn, Birmingham, a nawet Nowy Jork czy któreś z australijskich miast. Wakacyjne kursy języka angielskiego odbywające się za granicą to nie tylko żmudna nauka gramatyki i słówek.

Wyjazdy językowe otwierają nowe możliwości

Ich organizatorzy starają się także, by uczestnicy poznali kulturę kraju, w którym przebywają czy jak najwięcej zwiedzili. W czasie wolnym też nie sposób się nudzić, gdy kursy odbywają się w słynnych na cały świat turystycznych miastach. Wyjazdy językowe pozwalają też na nawiązywanie nowych interesujących znajomości. Jednak wyjazdy na kursy językowe to za mało, by opanować język do perfekcji. Po powrocie z wojaży naukę trzeba kontynuować i warto się postarać o to, by nadal sprawiała nam przyjemność.

Wakacyjne kursy językowe dla pasjonatów

Miłośnicy muzycy do nauki języka mogą wykorzystywać teksty swoich ulubionych piosenek, a miłośnicy kina mogą się uczyć podczas oglądania filmów bez lektora. Wakacyjne kursy językowe dadzą nam tylko pewne podstawy, pozwolą udoskonalić wymowę, ale nie nauczą języka gruntownie. Starajmy się na co dzień mieć jak największą styczność z językiem, którego się uczymy. Możemy na przykład ustawić go jako język domyślny w naszym komputerze, jeżeli spędzamy na takiej aktywności dużo czasu.

Nie przestawaj!

Nauka w domu może być nie mniej przyjemna niż wakacyjne kursy języka angielskiego, jeżeli tylko się o to postaramy. Zamiast śledzić wiadomości ze świata na polskich portalach, wejdźmy na zagraniczne i z nich czerpmy wiedzę – po angielsku oczywiście. Tylko wówczas wyjazdy na kursy językowe będą miały sens, jeżeli na nich nie poprzestaniemy. Dobrym sposobem na uprzyjemnienie nauki jest też częste rozmawianie w obcym języku – na przykład z przyjaciółką, siostrą czy kimkolwiek, kto też się tego języka uczy. Nie tylko wyjazdy językowe dają fun! Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/obozy_jezyk/nauka-angielskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *