Dwa lata na angielski

Określ termin

Wyznaczenie sobie czasu, w którym nauczymy się języka obcego, to dobry sposób na wzmocnienie motywacji do ciężkiej pracy. Jednak nie może on być zbyt krótki, bo może to przynieść odwrotny skutek – słabe i powolne postępy mogą nas zniechęcić, gdy sobie uświadomimy, że nie podołamy wyzwaniu. Decydując się na intensywną naukę języka angielskiego, może nam się to udać nawet w dwa lata. Musimy być jednak systematyczni i nastawieni na sukces. Język angielski powinien nam towarzyszyć na co dzień – nie tylko podczas regularnych lekcji, ale też zwykłych czynności.

Kurs to podstawa

Słuchajmy angielskich piosenek i czytajmy ich teksty, korzystajmy z fiszek, zastępujmy język polski angielskim tam, gdzie tylko jest to możliwe. Przekonanie, że sami nauczymy się języka, korzystając z zasobów internetu i książek jest zwykle błędne. Po pierwsze uczęszczanie na kurs sprawia, że jesteśmy bardziej zmobilizowani i systematyczni, po drugie – ma kto korygować nasze błędy. Próbując szybko opanować język obcy musimy postawić nie tylko na systematyczność, ale także na różnorodność.

Odpowiednie metody

Nudne wykłady i ćwiczenia, nawet jeżeli dadzą nam jakąś wiedzę, to z pewnością też zniechęcą do języka. Im więcej zmysłów zaangażujemy do nauki, tym bardziej fascynujący stanie się dla nas język, którego chcemy się nauczyć. Podstawą do doskonalenia znajomości języka są słówka. Wystarczy nauczyć się dziesięciu dziennie, by po roku znać ich już około trzech tysięcy. A to pozwoli nam już na swobodną rozmowę po angielsku na wiele tematów.

Motywacja i dobra zabawa

Jeżeli utknąłeś, nauka idzie ci jak po grudzie, to weź na tapet takie słowa i wyrażenia, które wiążą się z twoimi zainteresowaniami. Miłośnik motoryzacji chętniej będzie uczył się terminów związanych z samochodami niż ogrodnictwem na przykład. Uświadom sobie, jakich słów najczęściej używasz w języku polskim, o czym najczęściej rozmawiasz i przełóż to na angielski. Można się angielskiego nauczyć w dwa lata, ale potrzebna jest do tego motywacja, regularność i dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *