Gdy angielski jest naszym przeznaczeniem

Zwiększ swoje szanse

Kurs języka angielskiego warto ukończyć z wielu powodów. Język ten dobrze jest znać, by mieć większe szanse otrzymać satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę, umieć porozumieć się w podróży czy po prostu dla własnej satysfakcji. Kolejnym powodem może być chęć studiowania filologii angielskiej. Egzaminy na ten kierunek, jak i sama nauka nie są łatwe, więc warto się do tego wyzwania przygotować z głową.

Tylko po angielsku

Aby marzenie o studiowaniu anglistyki mogło stać się rzeczywistością, przyszły student musi legitymować się znajomością języka co najmniej na poziomie B2, czyli średnio zaawansowanym. Oznacza to, że kandydat potrafi swobodnie posługiwać się tym językiem i komunikować z osobami anglojęzycznymi, a także rozumie złożone dyskusje, nawet na tematy specjalistyczne. Osoba na niższym poziomie może sobie nie poradzić na studiach, bowiem wszystkie zajęcia, już od pierwszego roku, prowadzone są po angielsku. Często są to native speakerzy, których znajomość języka jest na bardzo wysokim poziomie, więc używają bogatego słownictwa.

Z gramatyką za pan brat

Aby mieć pożytek z zajęć, trzeba umieć zrozumieć, co wykładowcy chcą nam przekazać. Powszechnym przekonaniem jest, że aby nauczyć się języka, można sobie odpuścić gramatykę. Może i tak, ale na pewno nie na filologii angielskiej. Nauka samej fonetyki i fonologii trwa kilka semestrów, a gramatyki jest aż kilka rodzajów, w tym gramatyka historyczna. Kto nie jest gotowy na takie wyzwanie, powinien jeszcze raz przemyśleć, czy filologia angielska to propozycja dla niego.

Obcowanie z kulturą

Do zalet studiowania na tym kierunku należy zaliczyć czytanie wielkich dzieł literatury w oryginale, poznawanie kultury i sztuki Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Choć znajomość angielskiego jest bardzo ceniona przez pracodawców, to rzadko wymagają oni dyplomu z tej dyscypliny. To kierunek, który powinni wybrać przede wszystkim ci, którzy chcą pracować jako nauczyciele, tłumacze, czy w innych zawodach, gdzie wymagana jest znajomość języka angielskiego na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *