Angielski na trzy sposoby

Wyjazdy językowe – do Europy i dalej

Język angielski niejedno ma imię. Istnieje kilka jego odmian, które znacznie się od siebie różnią. Odwiedzając Australię możemy zostać niezrozumiani, jeżeli będziemy posługiwać się brytyjską angielszczyzną. W Stanach Zjednoczonych też możemy zaliczyć wpadkę, jeżeli nie poznamy specyfiki tej odmiany. Warto więc poznać wszystkie niuanse – a czasem całkiem spore różnice – pomiędzy tymi trzema odmianami języka angielskiego. Wybierając się na wyjazdy językowe zorientujmy się, której z tych odmian będziemy się uczyć.

Australia na wyciągniecie ręki

Australijski angielski wywodzi się z brytyjskiego, ale ma też w sobie domieszkę odmiany amerykańskiej, a niektóre słowa zapożyczone zostały od aborygenów. Jeżeli zależy nam na nauce tego slangu to oczywiście możemy wybrać się do Australii, ale czasem wystarczy nauka angielskiego w Anglii, gdzie pracują też australijscy native speakerzy. Australijska odmiana opiera się na brytyjskiej ortografii, choć są od niej wyjątki na rzecz amerykańskiej. Osoba, która po raz pierwszy rozmawia z Australijczykiem może go nie zrozumieć, tak bardzo wymowa i akcent różnią się od innych odmian.

Skuteczna nauka angielskiego w Anglii

Jeżeli chcemy nauczyć się brytyjskiego, to ma go w ofercie każda szkoła językowa w Anglii. Od amerykańskiego różni się przede wszystkim wymową, ale nie tylko. Szkoła w USA nauczy nas też innego słownictwa. Amerykanie słyną z dążności do ułatwiania sobie życia, dlatego pozbyli się za alfabetu niektórych liter. Szkoła językowa w Anglii przekaże nam też inną gramatykę – różnice są między innymi w odmianie czasowników nieregularnych.

Angielski według potrzeb

Wybór odmiany języka, której chcemy się nauczyć, to kwestia naszych potrzeb i upodobań. Pasjonaci mogą poznawać dwie odmiany jednocześnie i czerpać radość z uczenia się różnic między nimi. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonamy nauka angielskiego w Anglii, USA czy Australii będzie o wiele skuteczniejsza niż kursy językowe w kraju. Wyjazdy językowe za granicę pozwalają nam zetknąć się z językiem w wielu praktycznych sytuacjach. Warto z tej możliwości skorzystać chociaż raz w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *